Що батькам треба знати про секстинг?
Що робити, якщо інтимні фото вашої дитини потрапили у мережу, наприклад, в чат класу? Як запобігти наслідкам секстингу для дитини? І як взагалі почати зі своїм сином чи дочкою розмову про це?
Відповіді - у наступному епізоді подкасту "Хороших батьків не блокують" від партнерів управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області освітнього проєкту #stop_sexтинг, реалізованого у співпраці з The Ukrainians Media. Запрошена експертка - Анастасія ЗАБЕЛА, авторка блогу мільйонника “У трусах” в TikTok, психологиня.
Що робити, щоб запобігти наслідкам секстингу для дитини?
Порадьте дитині видалити інтимні фото або відео з гаджетів, якщо вона колись такі робила, або має чужі.
Розкажіть про всі ризики секстингу. Починайте говорити з дитиною про секстинг не тоді, коли на вашу думку вона достатньо доросла для інтимного листування, а одразу, щойно у неї з'являється перший гаджет.
Не соромте і не засуджуйте дитину, якщо вона займалась секстингом. Дізнайтесь деталі - чому дитина зробила такі фото чи відео, хто вже бачив їх і чи не булять за це дитину. Якщо інтимний контент дитину змушували робити, то одразу звертайтесь до кіберполіції. Психологічну підтримку жертви секстингу і їхні батьки можуть отримати на сайті stop-sexting.in.ua.
Епізод «Нюдси - це (не) нормально?» можна прослухати тут https://li.sten.to/c5kglg7p
Подкаст «Хороших батьків не блокують» доступний за посиланням https://li.sten.to/c5kglg7p
Довідково. Секстинг - це обмін власними інтимними відео або фото в приватному чаті.
Згідно зі статистикою в Україні, 8% (майже 400 дітей з 4700) дітей просили надіслати фото чи відео їх оголеного тіла та 2% (100 дітей з 4700 опитаних) надіслали такі матеріали.