Мішечок !!!! виграй супер приз для своєї школи
З 6 квітня 2021 року розпочався щорічний Всеукраїнський проєкт «Мішечок» (дистанційно), організаторами якого є громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World».
Мета проєкту: виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвиток екологічного волонтерського руху в Україні.
Учасники проєкту:
- учні закладів загальної середньої освіти;
- вихованці закладів позашкільної освіти;
- професійної (професійно-технічної) освіти.
Конкурс відбувається з індивідуальними та колективними номінаціями.
Комунальний позашкільний навчальний заклад «Дитячо-юнацький центр творчості» Шевченківської сільської ради бере участь у Всеукраїнському проєкті «Мішечок» в колективній номінації та буде змагатися за головний приз – комплект обладнання для сублімації 5в1 ПРОФІ (устаткування призначене для друку на футболках, подушка, пазлах, чашках, тарілках, кепках, чохлах для мобільних та багато іншого).
Своєю участю у проєкті наш позашкільний заклад прагне заохотити шити екомішечки для використання в повсякденному житті та побуті жителів Шевченківської громади. Прагнемо, щоб використання цих торбинок стало корисною звичкою – альтернативним пакуванням при покупці товарів.
Побажаємо нашим керівникам та вихованцям позашкільного закладу успіхів та перемоги! Чекаємо фінальних результатів 12 травня 2021 року!
Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World». Конкурс відбувається за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру та за підтримки генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.
Актуальність реалізації проєкту. За даними ООН, щороку у Світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше ніж двісті років, а пластик - майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими.
Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави. В Україні Законопроєкт №2051-1 «Про заборону пластикових пакетів» прийнято у першому читанні.
В контексті прийняття законопроєкту звучать цілком логічні питання: «А чим же замінити пакети?» Вихід є – багаторазові мішечки (торбинки). Молоде покоління – це та рушійна сила, що може пришвидшити незворотні процеси, які тривають у всьому цивілізованому світі. Молодь має всі ресурси, щоб розвинути екологічне мислення і популяризувати екологічну поведінку, а також навчити старших чомусь важливому і для них може новому.